TELERADIOLOGIA WETERYNARYJNA

JAK DZIAŁA HELP4VET

 

1. Zaloguj się do Help4vet. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się
- przycisk logowania znajduje się w prawym górnym rogu strony
- jeśli nie posiadasz jeszcze konta również kliknij "ZALOGUJ" a następnie wybierz opcję rejestracji

2. Wgraj radiogramy korzystając z panelu po lewej stronie w "dodaj nowy przypadek" i wciśnij przycisk "wgraj"
 - radiogramy powinny być w formacie DICOM (plik z rozszerzeniem ".dcm")
 - radiogramy muszą dotyczyć jednego pacjenta i jednego obszaru

3. Uzupełnij formularz z danymi z badania
 - podaj dokładne dane - otrzymasz lepszy opis
 - możesz zachować swoją pracę używając przycisku "zapisz" i dokończyć później
 - po zapisaniu danych system zawsze będzie się otwierał na zapisanej sprawie

4. Wyślij radiogramy do opisu klikając "wyślij do opisu"
- wybierz czas w jakim potrzebujesz opisu i zapłać punktami 
- punkty kupisz w zakładce "kup punkty" lub w trakcie wysyłania radiogramów

5. Odbierz opis
 - opis będzie w zakładce "zdjęcia RTG" oraz wyślemy go mailem
 - żarówka w górnym menu poinformuje Cię o pojawieniu się nowego opisu 

 

Wysyłając radiogramy (zdjęcia RTG) wybierasz w jakim czasie chciałbyś aby zdjęcia zostały opisane. Opiszemy je najpóźniej w wybranym przez Ciebie terminie, ale zazwyczaj dostaniesz je dużo szybciej. Po zakończeniu opisu otrzymasz go mailem oraz po zalogowaniu do Help4vet będziesz mógł go pobrać z systemu.

Staramy się opisywać zdjęcia RTG jak najszybciej.

 

W jednym zleceniu możesz wysłać do 15 plików w formacie DICOM (możesz je poznać po rozszerzeniu ".dcm").

Pamiętaj, że HELP4VET opisze w ramach jednego zlecenia maksymalnie 1 okolicę, jednego pacjenta. Zwykle będziesz więc przesyłał tylko kilka radiogramów w ramach zlecenia. Możesz dodać zdjęcia do celów porównawczych - opisz to w zleceniu.

 

Opłaty za opis są różne w zależności od rodzaju wybranego przez Ciebie czasu realizacji. Aktualny cennik jest zawsze wyświetlony na pierwszej stronie po zalogowaniu.

Za opisy radiogramów płaci się punktami, cena opisu w punktach zależy od gwarantowanego czasu opisu. Najtańszy opis (72h) kosztuje 10 punktów.
Obecnie pakiet 10 punktów można kupić już za 40 złotych netto.

 

Punkty służą do zamawiania opisów radiogramów. Za opisy zapłacisz punktami. Punkty kupujesz w pakietach. Za punkty możesz zapłacić płatnościami elektronicznymi dostępnymi na stronie (przelewem lub blikiem). Kupując pakiet z większą ilością punktów, zwykle uzyskujesz niższą cenę za punkt, a tym samym mniej ostatecznie zapłacisz za opisy radiogramów (nie dotyczy promocji).

 

Kupując na platformie opisy RTG w formie punktów dostajesz fakturę ze stawką 23% VAT, sprzedając je klientowi w formie usługi weterynaryjnej, klient płaci 8% VAT. Dlatego sprzedając w cenie zakupu brutto np 49 zł już zarabiasz 15%.

Jeśli chcesz osiągnąć 25% marżę od zakupu, to należy kalkulować to tak:
40 zł netto opis (równowartość 10 punktów w promocji)
40 zł * 1,25 (marża) * 1,08 (VAT) = 54 zł cena dla klienta

 

Obecnie opisujemy wyłącznie zdjęcia RTG.

Pracujemy nad włączenie opisów CT i MRI do naszych usług. Zapisz się na nasz newsletter, a poinformujemy Cię kiedy będzie dostępna usługa opisywania badań tomograficznych i rezonansu magnetycznego.
Badań USG, ze względu na ich specyfikę, nie planujemy obsługiwać.

 

Nie.

HELP4VET opisuje wyłącznie radiogramy w formacie DICOM. Zależy nam na jakości dostarczanych opisów. DICOM jest formatem bezstratnym przeznaczonym do celów medycznych. 
JPG oraz inne formaty używają stratnych algorytmów kompresji. W czasie wykonywania takiego algorytmu, tracona jest bezpowrotnie część pierwotnej informacji. Zdjęcia w formacie JPG mają obniżoną lub nie mają wartości diagnostycznej. 

Jakość naszych opisów może być tylko tak dobra jak jakość dostarczonych przez Ciebie danych.

 

Teleradiologia czyli radiologia na odległość. Badanie radiologiczne jest wykonywane w zakładzie leczniczym dla zwierząt i następnie przesyłane do opisu do specjalisty, który może znajdować się w dowolnym miejscu. 

Help4vet to weterynaryjna usługa teleradiologiczna, która umożliwia kierującemu lekarzowi weterynarii przesyłanie cyfrowych badań radiograficznych do opisu przez lekarza weterynarii - radiologa. Zdjęcia przesyłane są za pośrednictwem internetu do systemu Help4vet. Radiolog jest natychmiast powiadamiany o nowym przypadku i może przystąpić zdalnie do pracy logując się do systemu. Ten usprawniony elektronicznie proces zwiększa dostępność diagnozy radiologicznej,  a jednocześnie  lekarz radiolog jest w stanie pracować i dostarczać opisy znacznie sprawniej niż za pomocą tradycyjnego systemu. 

Dzięki temu Help4vet może oferować najwyższą jakość diagnozy oraz konkurencyjne ceny i szybki czas badania.    

 

DICOM to skrót od Digital Imaging and Communications in Medicine (DICOM). DICOM jest to standard obsługi, przechowywania, wyświetlania i przesyłania informacji w obrazowaniu medycznym.
Wszystkie nowoczesne cyfrowe urządzenia do obrazowania medycznego generują obrazy w formacie DICOM. DICOM umożliwia integrację urządzeń do obrazowania medycznego - takich jak skanery, serwery, stacje robocze, drukarki, sprzęt sieciowy oraz systemy archiwizacji i komunikacji obrazu (PACS) - od wielu producentów.
Obrazy DICOM są nieskompresowane, a informacje o pacjencie, sprzęcie i obiekcie są trwale osadzone w danych obrazu, co pozwala na precyzyjne wyszukiwanie i  identyfikację obrazu.
Obrazy DICOM wymagają specjalnego oprogramowania do ich przeglądania. Wiele programów do przeglądania DICOM jest łatwo dostępnych i można je pobrać online.   

 

Wszystkie współczesne medyczne urządzenia radiologiczne oparte na technologii cyfrowej zapisują radiogramy w formacie DICOM.

Pliki DICOM są zapisywane w trakcie badania w systemie PACS, lub jeśli Twój zakład leczniczy dla zwierząt nie jest w niego wyposażony, na dysku komputera podłączonego do urządzenia radiologicznego. 

Pliki DICOM można rozpoznać po rozszerzeniu ".dcm" na końcu pliku. 

Skorzystaj z HELP4VET na komputerze, na którym masz dostęp do radiogramów. Jeśli to nie jest możliwe, skopiuj pliki, które chcesz opisać, na komputer gdzie masz dostęp do internetu (możesz np. użyć pendrive'a) i wyślij do opisu do HELP4VET.

Niestety nie.

System przesyłania spraw online za pośrednictwem Help4vet umożliwia szybkie przesyłanie dużych plików obrazowych w formacie DICOM, co jest niepraktyczne lub czasem niemożliwe za pośrednictwem serwera poczty elektronicznej. Obrazy są automatycznie rejestrowane, śledzone i archiwizowane, dzięki czemu dane są bezpieczne i możliwe do odzyskania. Ponadto informacje i historia pacjenta są trwale powiązane ze zdjęciami, co eliminuje niepotrzebne administrowanie i oddzielne papierowe formularze skierowań.

Ze względu na ograniczenia poczty najczęściej przesyłamy obrazy JPEG, które nie są idealne do celów diagnostyki obrazowej (patrz: Czy mogę przesłać obrazy JPEG do oceny?).

Obrazy przesłane do Help4vet są archiwizowane i przechowywane na naszych serwerach co najmniej rok. Zdjęcia składowane są na bezpiecznych serwerach macierzowych i są zabezpieczone na wypadek awarii serwerowni. Po upływie tego czasu można dokupić dodatkową usługę archiwizowania zdjęć w chmurze.

 

Każde oprogramowanie zarządzające panelami CR i DR (cyfrowe RTG) posiada możliwość:
- nagrania płyty CD,
- nagrania na USB Sticka 
- wysłania emaila
- eksportu do pliku

Jeśli Twój komputer jest podłączony do internetu to najłatwiej jest wyeksportować plik w postaci DICOM i zrgać jego do założonego przez siebie folderu np. na dysku C zatytułowanego "help4vet".
Następnie należy otworzyć stronę www.hel,p4vet.pl i w dziale "dodaj nowy przypadek" umieścić pliki znajdujące się w tym folderze przesuwając je na stronę lub skorzystać z opcji wgraj pliki.

Jeśli twój komputer nie jest podłączony do internetu, najlepszym sposobem jest zgranie plików DICOM na CD lub USB Sticka i odtworzenie ich w innym komputerze. Wtedy na tym nośniku należy znaleźć pliki z końcówką *DCM i wszystkie je wgrać na stronę www.help4vet.pl
Jeżeli masz z tym problem, proszę zadzwoń do nas, nasz doradca spróbuje Ci pomóc. tel. 422 395 395